Możliwość przystąpienia do TEP reguluje §5 Statutu Stowarzyszenia:
Część II. Członkowie Towarzystwa
§ 5
1. Członkiem Towarzystwa może być osoba pełnoletnia, czynna w naukach ekonomicznych lub w życiu gospodarczym, niezależnie od obywatelstwa.
2. Członkowie Towarzystwa dzielą się na:Tytuł członka założyciela posiadają – założyciele, którzy uchwalili zawiązanie stowarzyszenia. Mają oni prawo tym tytułem się posługiwać. W pozostałym zakresie przysługują im prawa i obowiązki członków zwyczajnych.
3. Członkiem zwyczajnym Towarzystwa może zostać osoba fizyczna wprowadzona przez dwóch członków założycieli lub przez trzech członków zwyczajnych. Organem właściwym do przyjmowania oświadczeń woli o przystąpieniu do Towarzystwa w charakterze członka zwyczajnego jest zarówno Rada jak i Walne Zebranie.
4. Członkiem honorowym może zostać osoba fizyczna, która wyrazi zgodę na przyjęcie tego tytułu. O przyznanie tytułu członka honorowego występuje wraz z uzasadnieniem Rada Towarzystwa do Walnego Zebrania.
5. Członkiem nadzwyczajnym Towarzystwa może zostać osoba fizyczna w trybie określonym w ust 5. Tytuł członka nadzwyczajnego nadaje się wyłącznie osobom posiadającym znaczne osiągnięcia na polu nauk ekonomicznych.
6. Członkiem wspierającym może zostać osoba fizyczna lub prawna, na swój wniosek, która zechce wspomóc materialnie działalność statutową Towarzystwa i pomoc ta zostanie przez Radę Towarzystwa przyjęta.
7. O przyjęciu w poczet członków Towarzystwa postanawia w formie uchwały Walne Zebranie.
DEKLARACJA CZŁONKOWSKA – DOC DEKLARACJA CZŁONKOWSKA – PDF