Nowa Rada Towarzystwa Ekonomistów Polskich
Szanowni Państwo,
20 maja 2026 r. odbyło się Walne Zebranie Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Przedmiotem obrad były sprawy kluczowe dla działalności Towarzystwa:
- zatwierdzenie Sprawozdania z działalności Towarzystwa oraz Sprawozdania Finansowego (SF) za 2025 r.,
- udzielenie absolutorium dla ustępujących władz: Rady TEP i Komisji Rewizyjnej, co zarekomendowała w swoim sprawozdaniu Komisja Rewizyjna Towarzystwa,
- wybór władz na kolejną dwuletnią kadencję,
- omówienie zamierzeń do końca 2026 roku oraz przyjęcie Planu Finansowego na 2026 r.
Po zatwierdzeniu obu Sprawozdań za 2025 r. oraz wysłuchaniu sprawozdania Komisji Rewizyjnej z badań zrobionych w ciągu 2025 roku oraz analizy SF 2025, Walne Zebranie udzieliło absolutorium ustępującej Radzie i kończącej kadencję Komisji Rewizyjnej. Stefan Kawalec sprawnie przewodniczył obradom Walnego, a Aleksandra Mariampolska (asystentka Rady TEP) przyjęła na siebie obowiązki sekretarz posiedzenia. Przewodniczący TEP dr Jarosław Janecki podziękował ustępującym członkom Rady dr Ewie Balcerowicz i Damianowi Olko za wieloletnią pracę na rzecz Towarzystwa.
Walne wybrało władze Towarzystwa na kolejną 2-letnią kadencję (2026-28).
- Na stanowisko przewodniczącego TEP wybrano ponownie dra Jarosława Janeckiego, absolwenta Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego UŁ, obecnie pracownika SGH w Kolegium Zarządzania i Finansów.
- Na stanowiska wiceprzewodniczących wybrano: dra Jarosława Bełdowskiego, absolwenta Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego i pracownika naukowego SGH oraz prof. Adama Nogę, absolwenta SGPiS, dawniej prorektora SGH i Akademii Leona Koźmińskiego, obecnie pracownika Akademii Leona Koźmińskiego.
- Sekretarzem Generalnym został Andrzej Pawłowski, absolwent Wydziału Zarządzania i Rachunkowości AE w Krakowie, Dyrektor ds. Performance i Procesów Inwestycyjnych w Cement Ożarów S.A.
- Na członków Rady Walne Zebranie wybrało: dr Annę Czarczyńską, absolwentkę Uniwersytetu Warszawskiego, przez wiele lat związaną z Akademią Leona Koźmińskiego, obecnie pracowniczkę naukową UDC Universidad, dra Mateusza Dadeja, absolwenta Uniwersytetu Gdańskiego i Università degli Studi di Brescia, głównego ekonomistę Coface oraz dra Rafała Trzeciakowskiego, absolwenta SGH, obecnie współpracownika naukowego Ośrodka Badań Ekonomicznych ISS UW oraz ekonomistę wiodącego w Zespole Analiz Ekonomicznych Deloitte.
Walne wybrało także członków Komisji Rewizyjnej:
- Rafała Dembe – absolwenta SGH (mgr zarządzania), dyrektora ds. strategii i wsparcia biznesu Santander Polska S.A., prezesa Fundacji Wolontariat Równości,
- dra Marcina Murawskiego – absolwenta UW, pracownika dydaktycznego na UW i dyrektora sektora Debt Capital w ING, oraz
- dr Urszulę Skorupską – absolwentkę WNE UW, dyrektor INE PAN.
Do kompetencji członków Komisji Rewizyjnej należy wybór przewodniczącego.
Wszystkim członkom TEP obecnym na Walnym Zebraniu dziękujemy za udział w nim.
Wszystkich Państwa zachęcamy do włączania się w toczące się projekty.
Zapraszamy także do zgłaszania pomysłów na nowe przedsięwzięcia, które są Państwa zdaniem warte podjęcia.
Zachęcamy do udziału w imprezach wewnętrznych – spotkaniach obiadowych i spotkaniach klubowych.
Rada Towarzystwa Ekonomistów Polskich








